XXII Dzień Papieski

W niedzielę 16 października 2022 roku obchodziliśmy XXII Dzień Papieski, pod hasłem „Blask Prawdy”. Z tej okazji 17 października odbył się w naszej szkole apel, podczas którego uczciliśmy 44. rocznicę wyboru na Stolicę Apostolską wielkiego rodaka – Karola Wojtyły.

Na początku uroczystości głos zabrała pani dyrektor – Iwona Topolska, która pięknie przypomniała uczniom kilka ważnych faktów z życia Jana Pawła II. Następnie nauczyciele przedstawili swoje wspomnienia z czasu pontyfikatu Ojca Świętego. Powracali pamięcią m.in. do momentu ogłoszenia wyboru papieża Polaka w 1978 r., jego pielgrzymek do Polski, niezapomnianych, wartościowych słów oraz spotkań młodzieży z papieżem na Franciszkańskiej 3 w Krakowie. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali wypowiedzi pedagogów. Kolejno pani dyrektor podsumowała „Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II”. Wzięło w nim udział 30 osób. I miejsce zajęła Milena Szydło, II miejsce – Julia Litwin i Tomasz Wilisowski, III miejsce – Bartłomiej Niepokój. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy dyplomy za udział w konkursie. Podczas apelu zostały też wyróżnione wszystkie dzieci z klas I – III, które wykonały prace plastyczne, przedstawiające „Świętego Jana Pawła II”. Dzieła te zostały umieszczone na tablicach ściennych i można je podziwiać do końca października. 

Na zakończenie uczniowie zaśpiewali wzruszające piosenki: „Nie ma lepszego od Jana Pawła II” oraz „Barkę” – ulubioną pieśń Ojca Świętego. Dzień Papieski w szkole był nie tylko wspomnieniem, ale też wyrazem szacunku wobec osoby papieża Polaka.