Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 2022 r. uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2022/2023. O godz. 800w kościele parafialnym została odprawiona Msza Święta w intencji uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Następnie o godz. 900odbyła się inauguracja nowego roku w szkolnej hali sportowej. Na początku został wprowadzony poczet sztandarowy i odśpiewany hymn Polski. Następnie głos zabrała pani dyrektor szkoły – Iwona Topolska, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych, przedstawiła kadrę pedagogiczną, podziękowała rodzicom za wspaniałą współpracę, zachęciła uczniów do rozwijania talentów, właściwego wykorzystania czasu, podnoszenia sobie poprzeczki i ciągłego wzbijania się wzwyż, na miarę swoich możliwości.
Pani dyrektor wspomniała też o 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej i żołnierzach walczących za nasz kraj. Kolejno złożyła na nowy rok szkolny piękne życzenia uczniom i nauczycielom oraz poprosiła rodziców o dalszą, dobrą współpracę.
Na zakończenie wszyscy zebrani odśpiewali hymn szkoły, po czym  uczniowie przeszli do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami. Przedstawiciele zaś Samorządu Uczniowskiego, wraz z dyrekcją i opiekunami, udali się pod pomnik ofiar I i II wojny światowej w centrum Głowienki oraz ofiar I wojny światowej przy moście, gdzie złożyli wiązanki z biało – czerwonych kwiatów i zapalili znicze, oddając hołd poległym z walce za Ojczyznę.