Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Rok szkolny 2021/2022 rozpoczął się 1 września Mszą Świętą w Kościele pw. Świętego Maksymiliana Kolbego w Głowience. Następnie w hali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Benedykta Wierdaka w Głowience odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku. Tym razem miała ona nieco inny charakter. Społeczność szkolna uroczyście podziękowała dotychczasowemu Dyrektorowi Szkoły – Krzysztofowi Romanowi oraz Zastępcy Dyrektora – Małgorzacie Walczyk, którzy 9 lat kierowali placówką, dbali, by szkoła zyskała nie tylko nowoczesne wyposażenie, ale przede wszystkim wyróżniała się wysoką jakością kształcenia. W sposób szczególny Dyrektorowi i Zastępcy Dyrektora podziękowała Wójt Gminy – Dorota Chilik, Zastępca Wójta Gminy – Magdalena Hec-Mrozek oraz cała społeczność szkolna, za to, że całe swoje serce oddali szkole i zrobili z niej drugi dom, do którego przychodzi się chętnie i z wielką radością. Kolejno wszyscy przywitali nowego Dyrektora Szkoły – Iwonę Topolską, której życzyli sukcesów w kierowaniu szkołą, zadowolenia z osiągnięć uczniów oraz dobrej współpracy ze społecznością szkolną. Po części oficjalnej i artystycznej uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

1 września 2021 r. mijają też 82 lata od wybuchu najstraszliwszej wojny w dziejach ludzkości, II wojny światowej. Przedstawiciele szkoły i zaproszeni goście udali się więc złożyć wiązanki kwiatów i zapalić znicze pod pomnikami ofiar II wojny światowej w naszej miejscowości. W ten sposób oddali hołd poległym bohaterom.

W nowym roku szkolnym życzymy uczniom, aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale niosły ze sobą także zadowolenie z rozwoju własnych zainteresowań, uzdolnień, a także możliwości przebywania w gronie rówieśników. Życzymy fascynacji wiedzą i najwyższych wyników w kolejnych etapach edukacji. Niech każdy dzień wzbogaca Was w nowe doświadczenia, które zaowocują w przyszłości.