Szkoła do hymnu

W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości nasza szkoła włączyła  się     w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.  W ramach tej akcji dnia 10 listopada punktualnie o godzinie 11:11 dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wraz z personelem uroczyście zaśpiewały 4-zwrotkowy hymn Polski.
Uczniowie klas III – VIII, którzy uczą się na odległość, połączyli się za pomocą aplikacji Teams i zaśpiewali hymn w formie on-line.
Ciekawą inicjatywą wykazali się uczniowie klasy II, którzy już w piątek 6 listopada uczcili nasze narodowe święto. Po odśpiewaniu hymnu narodowego w klasie, wraz z wychowawcą wybrali się pod pomnik ofiar I wojny światowej, który udekorowali biało-czerwonymi flagami oraz zapalili znicze.
Odśpiewanie w szkołach hymnu narodowego w ramach akcji „Szkoła do hymnu” to radosne przypomnienie, że Polska jest niepodległa. 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym kraju.