Święto Niepodległości

10 listopada 2022 r. w naszej szkole miała miejsce akademia z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Punktualnie o godz. 11:11 uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście – pani sołtys Teresa Sirko, pan Jacek Kuźnar prezes Ochotniczej Straży Pożarnej i panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz Klubu Senior Głowienka – odśpiewali hymn państwowy – Mazurek Dąbrowskiego. Następnie głos zabrała pani dyrektor szkoły – Iwona Topolska, która serdecznie powitała gości i wspomniała o trudnej drodze do wolnej Polski. W dalszej części uroczystości odbył piękny program artystyczny, przygotowany przez uczniów, pod kierunkiem pani Lucyny Kandefer, we współpracy z paniami: Mariolą Tys, Beatą Dębiec, Kamilą Wieczorek i panem Radosławem Sidorem. Młodzi artyści słowem, gestem, ruchem scenicznym i pieśnią patriotyczną przedstawili dramat naszego kraju, który przez 123 lata walczył o byt i bronił tożsamości narodowej. Przedstawienie było wzruszające, dostarczyło publiczności wielu wrażeń i emocji. Dodatkową atrakcją był też występ sympatycznych przedszkolaków, radośnie śpiewających piosenki patriotyczne.

Po programie pani dyrektor podziękowała dzieciom i nauczycielom za piękną lekcję historii i podkreśliła ważność Święta Niepodległości, a starsi uczniowie wręczali wszystkim obecnym w sali biało – czerwone pierniczki, przygotowane przez dzieci ze świetlicy, pod opieką pani Marioli Tys.

Uroczystość zakończyła się złożeniem pięknych wiązanek z biało – czerwonych kwiatów i zapaleniem zniczy pod pomnikiem ofiar I i II wojny światowej w centrum Głowienki oraz ofiar I wojny światowej przy moście. Hołd poległym w walce za Ojczyznę oddali przedstawiciele uczniów, pedagogów i Ochotniczej Staży Pożarnej z Głowienki.