Siódmoklasiści na „Zielonej Szkole” w Muszynie

W dniach 6-10 września 2021 r. uczniowie klasy VII a i VII b przebywali w Ośrodku Alpina Sport w Muszynie, pod opieką wychowawców: Agnieszki Turek, Marzeny Zajdel oraz pani Anety Gorczycy. Długo oczekiwany wyjazd odbył się w ramach projektu „Zielona Szkoła” – ciekawej alternatywy na realizację tradycyjnego obowiązku szkolnego, stanowiącego okazję do poznania świata w naturalnych warunkach, odkrywania nowych pasji i integracji zespołów klasowych.

Program wycieczki był niezwykle atrakcyjny i napięty. Już pierwszego dnia uczniowie wzięli aktywny udział w zajęciach filmowych, fotogeografii, grach integracyjnych, a wieczorem wyruszyli na spacer po okolicy. W kolejnych dniach atrakcji również nie brakowało. Siódmoklasiści uczestniczyli w: warsztatach kreatywnych, survivalu, podchodach, zajęciach linowych i tanecznych. Mieli też pieszą wycieczkę do Muszyny, strzelectwo sportowe, turniej klas, walkę o flagę, wycieczkę do Krynicy Zdroju, nocną grę terenową, ognisko z pieczeniem kiełbasek i dyskotekę.

Pobyt w Muszynie był niezwykły i wesoły, dostarczył niezapomnianych wrażeń i pozwolił nawiązać głębsze przyjaźnie. Wszyscy świetnie się bawili, a przede wszystkim zdobyli nowe wiadomości i umiejętności. Uczniowie nadal mile wspominają wspólnie spędzony czas i serdecznie zachęcają do takiego wyjazdu.

M. Zajdel