Rekolekcje Wielkopostne

„Eucharystia w moim życiu” – pod takim hasłem, 21 – 23 marca 2022 r.,w Szkole Podstawowej im. Benedykta Wierdaka w Głowience odbyły się przepełnione ogromną radością, wiarą i miłościąrekolekcje, prowadzone przez siostry Michalitkiz Miejsca Piastowego wraz z animatorkami.

Piękne spotkania rekolekcyjne zostały podzielone na naukę w szkole oraz w kościele. Siostry skupiły się na wspaniałym przybliżeniu uczniom poszczególnych części Mszy Świętej, wyjaśniły tajemnicę Eucharystii, prezentowały sylwetki świętych i błogosławionych oraz nauczały poprzez pantomimę. Ciekawe zadania i bardzo dobre pytania pomogły dzieciom zrozumieć, czym jest Eucharystia oraz odkryć wielką wartość relacji z Panem Bogiem. Nie zabrakło wspólnego śpiewu piosenek, tańców na świeżym powietrzu, konkursów z nagrodami, wesołych zabaw z wykorzystaniem różnych rekwizytów oraz zadań angażujących uczniów, m.in. prezentowanie scenek biblijnych, dzięki którym młodsze dzieci dobrze zrozumiałyróżne fragmenty Pisma Świętego.

Wielkim przeżyciem była też adoracja Najświętszego Sakramentu, indywidualne błogosławieństwo dla każdej klasy,wspólna modlitwa, m.in. o pokój na świecie, droga krzyżowa, spowiedź oraz Msza Świętaw Kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Głowience.  Cudowne nabożeństwo z procesją z darami – wielkim koszem chlebów i prawdziwych ryb, a także wzruszający śpiew pieśni religijnych– na długo pozostanie w naszych sercach.

W czasie trzydniowych rekolekcji panowała wspaniała, rodzinnaatmosfera. Ten przepiękny czas bardzo uwrażliwił nasze sumienia.

Siostrom, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy, serdecznie dziękujemy!

SP Głowienka