Pasowanie na ucznia

W dniu 15 października 2020 roku odbyła się uroczystość pasowania dzieci z klasy I na uczniów Szkoły Podstawowej imienia Benedykta Wierdaka w Głowience. Przybyłych gości: panią wicedyrektor Małgorzatę Walczyk, rodziców i bohaterów tego dnia – pierwszoklasistów powitała prowadząca uroczystość wychowawczyni klasy Jolanta Wójcik.
W pierwszej części uroczystości dzieci z klasy pierwszej zaprezentowały program artystyczny, w którym recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Na zakończenie części artystycznej dzieci złożyły ślubowanie. Potem nastąpił najważniejszy moment dla każdego dziecka: pasowanie na ucznia. Pani wicedyrektor kładła duży ołówek na lewym ramieniu dziecka i pasowała je na ucznia. Dzieci otrzymały  pamiątkowe dyplomy pasowania na uczniów oraz legitymacje szkolne i symboliczne upominki – „odblaski”.  Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem hymnu szkolnego i wykonaniem  pamiątkowych zdjęć. Po powrocie do sali lekcyjnej na każdego czekała przygotowana przez rodziców bardzo miła niespodzianka: „rożek obfitości”, która sprawiła wszystkim dużo radości.
Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie i uświetnienie tego ważnego wydarzenia.

Wszystkim uczniom klasy pierwszej Dyrekcja Szkoły oraz całe Grono Pedagogiczne życzy sukcesów w nauce i samych miłych wrażeń z pobytu w szkole.

wychowawca  klasy Jolanta Wójcik