Inwestujemy w naszą planetę

22 kwietnia to dzień, który powinien pobudzić do refleksji każdego mieszkańca naszej planety. To święto naszego domu – Ziemi. Każdego dnia korzystamy z jej zasobów, czerpiemy siłę ze źródła, jakim jest przyroda i cieszymy oczy bogactwem, które przed nami roztacza. Mimo to, wciąż przyczyniamy się do jej zanieczyszczenia i degradacji. To smutne. Chcemy to zmienić.
Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie Szkoły Podstawowej w Głowience podjęli szereg działań, które mają na celu podniesienie ich świadomości ekologicznej, a tym samym przyczynią się do poprawy kondycji otaczającej nas przyrody.
Tego dnia uczniowie szkoły ubrali się w barwy Ziemi. Dominował kolor zielony.
Na szkolnym korytarzu pojawiła się, przygotowana przez Samorząd Uczniowski, okolicznościowa gazetka przypominająca, że mamy piękną, niepowtarzalną planetę, o którą powinniśmy dbać.
Klasy I – VIII zaangażowały się  w akcję „Sprzątanie Świata”, podczas której dzieci zbierały (i od razu segregowały) śmieci w wyznaczonych rejonach Głowienki.
Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie  fotograficznym „Najpiękniejsze miejsce w mojej miejscowości lub jej najbliższej okolicy”. Zadaniem uczestników konkursu było znalezienie i sfotografowanie  pięknych, niepowtarzalnych, ciekawych, wartościowych miejsc / obiektów w miejscowości lub detali przedstawiających bogactwo natury (roślina, zwierzę, krajobraz). Przysłane w wersji elektronicznej zdjęcia zaprezentowano na portalu społecznościowym Facebook. O wynikach konkursu zdecydowali użytkownicy portalu. Najwięcej polubień zdobyły fotografie, które wykonali następujący uczniowie: Amelia Skrabacz (I miejsce), Julia Litwin (II miejsce), Kacper Goś (III miejsce).
Po raz kolejny zarówno uczniowie jak i pracownicy szkoły przyłączyli się do akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”, przyczyniając się tym samym do poprawy jakości naszego środowiska. Tym razem zebrano około 300 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Podejmując różnorodne działania ekologiczne „Inwestujemy w naszą planetę” (hasło tegorocznej edycji Dnia Ziemi).
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.