Z wizytą w krośnieńskich muzeach

       „Świat zmysłów” – tak zatytułowana była interaktywna wystawa, którą w dniu 16 stycznia odwiedzili uczniowie klasy IV b i VI naszej szkoły. Ekspozycja mieszcząca się w Muzeum Podkarpackim, a przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, dała zwiedzającym możliwość odkrywania właściwości ludzkich zmysłów.
Do dyspozycji oddanych zostało kilkadziesiąt stanowisk, w których za pomocą prostych eksperymentów lepiej można zrozumieć zasady działania naszych oczu, uszu, narządu węchu czy zmysłu dotyku.
Ponadto, uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystaw stałych związanych z historią Krosna i regionu –archeologicznej, historycznej, historii oświetlenia, galerii twórców krośnieńskich XIX i XX w., a także ekspozycji „Szkło podkarpackich hut”. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Rzemiosła, gdzie uczniowie zapoznali się z dziejami rzemiosła Polski południowo-wschodniej, poznali sekrety produkcji zegarów wieżowych, a także odbyli krótką wspinaczkę na wieżę farną, w której mogli podziwiać wspaniałe krośnieńskie dzwony i wysłuchać historii ich powstania.

zdj123

galeria zdjęć