Wyjazd na przedstawienie teatralne

         W dniu 27 lutego 2019 roku uczniowie klas I, II, IVa wraz ze swoimi opiekunami, wyjechali do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, aby obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Detektyw Pozytywka”, przygotowane przez Teatr Współczesny w Krakowie, na podstawie książki autorstwa Grzegorza Kasdepke.
Spektakl trwający 65 minut przeniósł małych widzów w świat zagadek, tajemnic i dziwnych sekretów. Tytułowy bohater przedstawienia to bardzo kulturalny, sympatyczny i niezwykle skuteczny detektyw. Jako specjalista od spraw niełatwych, potrafi rozwiązać każdą, nawet najtrudniejszą zagadkę.
Przedstawienie w zabawny, nieskomplikowany i dostępny dla dziecka sposób, uczy analizowania prostych zjawisk przyrody i otaczającego świata. Spektakl urozmaicony był piosenkami, które przypadły dzieciom do gustu, gdyż doskonale bawiły się w trakcie oglądania przedstawienia. Wspaniałe efekty świetlne i dźwiękowe oraz zmieniająca się scenografia zrobiły na małych widzach niezapomniane wrażenie. Dzięki spektaklowi „Detektyw Pozytywka” dzieci dowiedziały się, jak rozsądnie zarządzać swoim czasem i jak przeznaczać go na sprawy bardziej i mniej ważne.
Podczas przedstawienia uczniowie mieli możliwość rozbudzenia swoich zainteresowań teatralnych, uczenia się kultury odbioru sztuki i świadomego z nią obcowania. Kształtowali nawyki właściwego zachowania się w miejscach publicznych oraz integrowali się podczas wspólnego wyjazdu.

Jolanta Wójcik