Wycieczka do Kamiannej i Krynicy

      17 maja 2018 roku uczniowie klasy IV a i IV b wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce szkolnej do Pasieki „ Barć” w Kamiannej oraz do Krynicy Zdroju.
W podróży uczestniczył także pan przewodnik z PTTK Krosno. Program wycieczki był bardzo bogaty i ciekawy. W Kamiannej dzieci rozpoczęły zwiedzanie od cerkwi prawosławnej, która obecnie jest świątynią rzymskokatolicką i poznały historię miejscowości. Bardzo dużo radości sprawił uczniom skansen uli, gdzie mogły zaobserwować pszczelą krzątaninę w specjalnie przygotowanym do tego celu, częściowo przeszklonym ulu, natomiast w pracowni obok zobaczyły sprzęt używany w pracy przez pszczelarzy. Dzieci chętnie próbowały pyszny miód, podziwiały figury woskowe, jak również podjęły się wykonania własnoręcznych pamiątek, którymi były świece wykonane z węzy.

kamianna

 galeria zdjęć

Następnie udaliśmy się do pięknej wypoczynkowej miejscowości, którą jest Krynica Zdrój. W czasie spaceru przewodnik opowiadał dzieciom o walorach zarówno wypoczynkowych jak i turystycznych tego uzdrowiska. Idąc deptakiem podziwiały piękne budynki oraz kwiaty i fontanny. Poznały między innymi historię malarza Nikifora. Następnie kolejką linową uczniowie wyjechali na szczyt Góry Parkowej, gdzie każdy mógł podziwiać piękne widoki, a także kupić dla siebie oraz swoich najbliższych pamiątki. Dzieci pełne wrażeń zjechały na dół, aby tym razem podziwiać piękne egzotyczne rośliny w pijalni wód. Po ciężkiej wyprawie uczestnicy wycieczki zjedli pizzę w pobliskiej restauracji i autokarem wyruszyli zwiedzać kolejne miejsce. Tym razem radość dzieciom sprawił wjazd kolejką gondolową na szczyt Jaworzyny Krynickiej. Niestety opady deszczu uniemożliwiły podziwianie rozległej panoramy. Po zjechaniu kolejką w dół uczniowie przeszli do autokaru, którym wrócili do swojej miejscowości. Wszyscy zmęczeni podróżą udali się do domów.