Święto Babci i Dziadzia

           21 i 22 stycznia to jedne z najpiękniejszych dni w roku- Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dzień Babci i Dziadzia to wspaniała okazja, aby uświadomić dzieciom jak wiele w ich życiu znaczą dziadkowie, jak dużo miłości i cierpliwości potrafią ofiarować swoim ukochanym wnuczętom. Święto Babci i Dziadzia to dzień niezwykły, wyjątkowy, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla dziadków. To czas pełen uśmiechów, wzruszeń, łez, radości… W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Przedszkolak przynosi laurkę, uczeń własnoręcznie wykonany upominek, a dorośli kwiaty, lub gdy mieszkają z daleka od swoich bliskich przesyłają pozdrowienia i życzenia.
W tym roku, dzieci z zerówki, wraz z wychowawcą Panią Renatą Kubit zaprosili Babcie i Dziadków na uroczyste spotkanie z okazji Ich święta.

dz. babci

 galeria zdjęć

Tak więc, 23 stycznia o godzinie 10.30, w naszej sali przedszkolnej gościliśmy Babcie i Dziadków dzieci z oddziału 0. Frekwencja dopisała. Przybyło około 30 osób. Wnuczęta bardzo cieszyły się z przyjścia swoich bliskich.
Na początku wychowawca klasy bardzo gorąco i serdecznie powitała wszystkich przybyłych gości i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego w wykonaniu Ich wnucząt.
Dzieci zaprezentowały piękny, niezwykły i wzruszający montaż słowno-muzyczny. Recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Wnuczęta wszystkim Babciom i Dziadkom dedykowały życzenia, płynące z małych, ale gorących serc. Swoim wystąpieniem dały odczuć jak bardzo są dla Nich ważni, potrzebni i jak bardzo Ich kochają za to, że: opiekują się nimi, chodzą na spacery, uśmiechają się, przytulają, opowiadają wspomnienia z dzieciństwa, wybaczają psoty i figle. Dzieci, najpiękniej jak potrafiły, dziękowały swoim bliskim za miłość, dobroć, poczucie bezpieczeństwa, ofiarność, wpajane zasady moralne i dobre wychowanie ich rodziców. Występ uczniów przebiegał w bardzo miłej atmosferze, dostarczył wielu wzruszeń przybyłym gościom i z pewnością na długo pozostanie w pamięci dziadków i dzieci.
Po części artystycznej wnuki złożyły swoim Babciom i Dziadkom życzenia i wręczyły upominki. Była to bardzo wzruszająca chwila, ale też pouczająca lekcja dla nich, by zawsze pamiętały o swoich dziadkach, nie tylko w dniu Ich Święta. Na cześć Babć i Dziadków z tuby zostały wystrzelone w górę czerwone, papierowe serduszka. Wnuczęta wraz ze swoimi dziadkami wspólnie bawili się: rozwiązywali zagadki, śpiewali, tańczyli. Babcie i Dziadkowie przystąpili również do wokalnego pojedynku. Babcie śpiewały piosenkę „Szła dzieweczka do laseczka”, a dziadkowie „Przybyli ułani pod okienko”. Wnuczęta z wielkim zainteresowaniem słuchały śpiewu swoich dziadków oraz gromkimi oklaskami nagrodziły ich wykonanie.
Następnie dzieci wraz z gośćmi zasiadły do stołów. Wszyscy mogli częstować się ciasteczkami, dzieci soczkami, a dorośli herbatą i kawą oraz wspólnie rozmawiać. Na sam koniec wnuczęta wraz ze swoimi dziadkami wykonały wspólny rodzinny taniec- walczyk, przy piosence „Katarynka”.
Wychowawca zerówki kieruje słowa podziękowania dla rodziców, którzy nie tylko dowieźli niektórych gości na uroczystość, ale upiekli pyszne ciasta oraz Pani Natalii B. F. za okazaną pomoc w przygotowaniu tej uroczystości i sprawnym zorganizowaniu poczęstunku.

 

Renata Kubit