Świetlicowe atrakcje

       Dekorowanie pierników jest piękną tradycją towarzyszącą Świętom Bożego Narodzenia. Piękne dekoracje można zawiesić na choince, podarować komuś lub po prostu zjeść….
13 grudnia w szkolnej świetlicy odbyło się spotkanie środowiskowe pod nazwą „Tradycje świąteczne naszego regionu”, w ramach gminnego projektu dla świetlic szkolnych „Świetlicowe atrakcje”.
Panie z Klubu Seniora w Głowience przyjęły zaproszenie i przygotowały warsztaty zdobienia pierników, podczas których wspólnie z dziećmi z świetlicy oraz z przedstawicielami i opiekunami Samorządu Szkolnego dekorowały pierniczki oraz wykonały świąteczne stroiki. Warsztaty miały na celu kultywowanie tradycji spotkań pokoleniowych przed okresem Świąt Bożego Narodzenia. Świetliki miały okazję zobaczyć, jak można zrobić śnieżnobiały lukier i udekorować pierniczki. Na wszystkich chętnych czekały pachnące gwiazdki, choinki, bałwanki, dzwoneczki. Podczas pracy rozmawialiśmy na temat przygotowań do świąt oraz innych tradycji bożonarodzeniowych. Cudne i smaczne pierniczki były malowane polewą lukrową i ozdabiane kolorową posypką. Efekty swojej pracy uczniowie mogli zabrać do domu i zawiesić na choince. Niestety, zdecydowana większość pierniczków nie doczekała się zaszczytu ozdobienia świątecznych drzewek, gdyż zniknęła w buziach swoich twórców.
Na szczęście zostały zdjęcia…
Dziękujemy Pani Izabeli Drobek oraz wszystkim Paniom z Klubu Seniora. Spotkanie wprowadziło nas w radosny, świąteczny nastrój i z pewnością nie było ostatnim.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Agnieszka Turek – wychowawca świetlicy

galeria zdjęć