SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

        25 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Wizyta została podzielona na trzy grupy: dla przedszkolaków, klas I – III oraz klas V – VIII.
Podczas ciekawej rozmowy, połączonej z ćwiczeniami praktycznymi, młodsze dzieci poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, reguły właściwego zachowania na przejściach dla pieszych i prawidłowego korzystania z sygnalizacji świetlnej. Wysłuchały też, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi ludźmi, jakie zagrożenia wynikają z zaczepiania nieznanych zwierząt oraz utrwaliły numery alarmowe.
Starsi uczniowie dowiedzieli się zaś o odpowiedzialności prawnej nieletnich, m.in. za agresję i przemoc wobec rówieśników. Poznali zagrożenia, jakie wiążą się z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych oraz przypomnieli sobie zasady poruszania się po ulicy i jazdy rowerem z widocznymi elementami odblaskowymi.
W każdej grupie wiekowej poruszane przez policjantów tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wizyta była bardzo pouczająca, a przekazana wiedza teoretyczna z pewnością znajdzie zastosowanie w praktyce.

M. Zajdel

galeria zdjęć