Rekolekcje szkolne 2018

         W dniach 19 – 21 marca 2018 roku nasza wspólnota przeżywała rekolekcje szkolne. Prowadził je dla nas o. Aleksander Litwiniuk, urodzony we Lwowie i pracujący na Ukrainie. Od września ubiegłego roku nasz rekolekcjonista przebywa w klasztorze w Jaśle.
W pierwszym dniu rekolekcje odbywały się w szkole, w sali gimnastycznej. W czasie nauki rekolekcyjnej uczniowie z klasy IVb przedstawili dwie scenki: „Nie odcinaj nic od krzyża” i „Kwitnący kij”. Rekolekcjonista, nawiązując do przedstawianych obrazów, przybliżał nam temat drogi do Królestwa Bożego. Była też nauka śpiewu i wspólna modlitwa.
W drugim dniu, z powodu trudnych warunków atmosferycznych, Droga Krzyżowa nie mogła odbyć się w terenie. Przeszliśmy więc na rozważanie i uczestnictwo w tym nabożeństwie do parafialnego kościoła. Uczniowie z klas IV – VII mieli też możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.
Trzeci dzień to Eucharystia z nauką rekolekcyjną. Po przygotowaniu muzycznym, prowadzonym przez o. Aleksandra, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej z ciekawą homilią. Dowiedzieliśmy się jak ważna jest służba i pomoc drugiemu człowiekowi.
Po zakończeniu liturgii uczniowie podziękowali o. Aleksandrowi za wygłoszone rekolekcje, za naukę religijnych piosenek, a także za rozważania Drogi Krzyżowej i posługę w konfesjonale podczas spowiedzi.
Teraz więc, już przygotowani, oczekujemy na radosne Święta Zmartwychwstania Chrystusa!

fr. Tadeusz Głusiec

DSC 0013

galeria zdjęć