Po raz pierwszy i z sukcesem

            20 lutego 2020 r. w Michalickim ZSP w Miejscu Piastowym odbyła się XX Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach. Tym razem 140 uczniów zgromadzonych w auli szkoły zmagało się z wiedzą o św. Janie Pawle II. Byli wśród nich uczniowie VIII klasy Szkoły Podstawowej w Głowience: Dawid Delimat, Filip Jurczyk i Grzegorz Słyś wraz z opiekunem i katechetą o. Jackiem Wójtowiczem – franciszkaninem, na co dzień pracującym w krośnieńskim klasztorze. Jak mówi o. Jacek, katecheta: „Jechałem z mieszanymi uczuciami, choć na poziomie szkolnym uczniowie nie mieli żadnej konkurencji. Więc selekcji i rywalizacji nie było żadnej. Chciałem, aby poczuli atmosferę i klimat takich wydarzeń, nie licząc na jakiekolwiek sukcesy”.
Dopiero II etap okazał się dla nich sprawdzianem. Ku zaskoczeniu o. Jacka, jak i samych uczniów naszej szkoły, którzy z rezerwą podchodzili do swoich możliwości, okazało się, że jeden z nich – Filip Jurczyk zajął 4. miejsce i dostał się do ścisłego finału 30 najlepszych z całej Archidiecezji Przemyskiej. Reszta naszych uczniów zajęła również wysokie miejsca.
Co nas cieszy? Po raz pierwszy w historii uczniowie naszej szkoły z sukcesem uczestniczyli w olimpiadzie religijnej. Zachęta nauczyciela, motywacja, samozaparcie i determinacja uczniów przyniosła niesamowite owoce. Mamy finalistę. Należy dodać, że na poziomie szkolnym do olimpiady przystąpiło 7 tysięcy uczniów.
Gratulujmy naszej trójce kolegów, u których było widać wzajemne wspieranie i motywowanie się. O. Jacek Wójtowicz został zauważony przez organizatorów, którzy – jak stwierdzili – kontynuuje wychowanie finalistów, nie tylko wśród uczniów krośnieńskiego I Liceum im. M. Kopernika, ale i w Szkole Podstawowej w Głowience.

 

galeria zdjęć