Pasowanie na ucznia

          Dnia 8 października 2019 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie na ucznia dzieci, które 2 września rozpoczęły naukę w klasie pierwszej. Uroczystość odbyła się na hali sportowej naszej szkoły. Uczestniczyli w niej: dzieci z klasy pierwszej z wychowawcą, zaproszeni goście, tj. Pan Dyrektor Krzysztof Roman oraz rodzice, dziadkowie i rodzeństwo pierwszoklasistów. Spotkanie składało się z dwóch części: artystycznej i oficjalnej. W części artystycznej dzieci z klasy pierwszej zaprezentowały swoją wiedzę i umiejętności. Recytowały wiersze, śpiewały, tańczyły. Następnie pokazały, że posiadają również wiedzę o naszej ojczyźnie i symbolach narodowych. Na zakończenie tej części uroczystości pięknie zatańczyły polski narodowy taniec – polonez. Każdy występ nagradzany był brawami widowni.
Druga część spotkania rozpoczęła się wniesieniem biało – czerwonej flagi i odśpiewaniem hymnu państwowego. Pierwszaki zaśpiewały wszystkie cztery zwrotki. Następnie dzieci złożyły ślubowanie, powtarzając za wychowawcą słowa przysięgi. Po ślubowaniu głos zabrał Pan Dyrektor. Zwrócił się do rodziców, a następnie do dzieci. Pogratulował udanego występu i życzył, by pobyt w szkole był dla nich zawsze miłym czasem i żeby wykorzystały swoje możliwości w zdobywaniu wiedzy. Następnie pasował każde dziecko na ucznia, dotykając ramienia magicznym ołówkiem. Po pasowaniu uczniowie otrzymali okolicznościowy biret, dyplom i drobne gadżety. Część oficjalna zakończyła się odśpiewaniem hymnu szkolnego.
Po sesji fotograficznej w wykonaniu rodziców, pierwszoklasiści zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do klasy, gdzie czekał na nich poczęstunek .
Wszystkim uczniom klasy pierwszej życzymy sukcesów szkolnych, fajnych przyjaźni i samych miłych wspomnień z pobytu w szkole.

Wychowawca klasy – Celina Gorczyca

 

galeria zdjęć