Pasja oczami Marii Magdaleny…

          We wtorek przed Świętami Wielkanocnymi, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zebrali się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć przedstawienie zatytułowane „Widziałam Pana, On żyje!” Opowieść o ostatnich chwilach życia Jezusa, Jego Śmierci i Zmartwychwstaniu, przygotowali uczniowie klasy VI i IV b, pod kierunkiem nauczycieli: o. Tadeusza Głuśca, Barbary i Tomasza Pojnar oraz Iwony Topolskiej. W rolę Marii Magdaleny, która opowiadała o tym, co przed niespełna dwoma tysiącami lat wydarzyło się w Jerozolimie i jaki to miało wpływ na życie ludzi w tamtych oraz obecnych czasach, wcieliła się Amelia Biały.
Przedstawienie wprowadziło zebranych w nastrój Wielkiego Tygodnia oraz Świąt Wielkanocnych. Przedstawione sceny, czytane komentarze, recytowane wiersze i śpiewane piosenki, a także odpowiednio dobrana muzyka, były okazją do refleksji na temat najważniejszych wydarzeń dla każdego chrześcijanina oraz ich wpływu na życie człowieka.
Po występie uczniów głos zabrał dyrektor – pan Krzysztof Roman, który złożył wszystkim świąteczne życzenia. Następnie opiekunowie Samorządu Uczniowskiego wręczyli nagrody uczniom, których prace zostały wyróżnione w konkursach zorganizowanych przez samorząd. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

galeria zdjęć