Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone rokrocznie 11 listopada, ma na celu upamiętniać odzyskanie przez Polskę suwerenności w 1918 roku – po 123 latach zaborów. Zostało ono ustanowione w 1937 roku, zniesione po 8 latach i przywrócone w roku 1989.
W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w trzech uroczystościach:

  • 8 listopada 2019 roku w ramach akcji „Szkoła do hymnu” wspólnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.
  • 10 listopada 2019 roku około czterdziestoosobowa grupa uczniów wraz z rodzicami oraz nauczycielami uczestniczyła w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Rogach. Wszyscy wzięli udział w I Marszu Niepodległości „Połączeni flagą”, a następnie w złożeniu wiązanek kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym poległych w czasie wojen XX wieku i we mszy św. w intencji Ojczyzny.
  • 13 listopada 2019 roku odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie przedstawili historię walk XIX wiecznych o odzyskanie wolności, recytowali wiersze i śpiewali pieśni o Ojczyźnie.
    Członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze pod pomnikami i tablicami upamiętniającymi poległych i pomordowanych w XX wieku mieszkańców Głowienki.

101 rocznica odzyskania niepodległości na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dyrektor szkoły Krzysztof Roman

 

galeria zdjęć