Nie było miejsca dla Ciebie w Betlejem…

           W czwartek 19 grudnia w naszej szkole odbyły się jasełka w wykonaniu uczniów klasy VI b, przygotowane pod kierunkiem katechety o. Tadeusza Głuśca i przy pomocy Iwony Topolskiej.
Młodzi aktorzy, wcielając się w role Maryi i Józefa, anioła i mieszkańców Palestyny, przybliżyli zebranym na sali uczniom i pracownikom szkoły wydarzenia z historii zbawienia, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu w Ziemi Świętej. Był więc spis ludności, szukanie miejsca na nocleg przez Józefa, cud narodzin małego Jezusa w betlejemskiej szopce, anioł zwiastujący pasterzom radosną nowinę, król Herod i Mędrcy ze wschodu… Wybrzmiały też piękne i wzruszające pastorałki zaśpiewane solo przez uczennice naszej szkoły: Klaudię Kubit i Maję Srokę. Piękny występ uczniów i przybliżenie wydarzeń z tamtych dni wprowadziło zebranych w atmosferę zbliżających się dni.


Następnie glos zabrał dyrektor szkoły Krzysztof Roman, który podziękował dzieciom i nauczycielom za przygotowanie przedstawienia oraz złożył świąteczne życzenia. Na koniec cała szkoła zaśpiewała wspólnie pastorałkę „Gore gwiazda” i wszyscy rozeszli się do swoich klas.
W piątek odbyły się klasowe wigilie. W szkole już od rana panowała radosna, rodzinna atmosfera. Wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia, z klas słychać było śpiew kolęd. Po wigiliach członkowie Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia dyrekcji, wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi, wręczając w prezencie pierniczki przygotowane przez dzieci świetlicowe pod opieką p. Agnieszki Turek.
Wszystkim życzymy radosnych świąt przepełnionych miłością płynącą z betlejemskiej groty…

Iwona Topolska