Najlepsi zostali wyróżnieni

Od 2009 roku Gmina Miejsce Piastowe na koniec roku szkolnego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury i sportu nagradza najlepszych uczniów, nauczycieli i szkołę, czyli tych, którzy poprzez swoje sukcesy i swoją pracę rozsławili szkołę i gminę. W tym roku szkolnym w gronie nagrodzonych znalazło się trzech uczniów naszej szkoły: Filip Jurczyk, Dawid Delimat, Jakub Jurasz oraz czterech nauczycieli: pani mgr Iwona Topolska,  pani mgr Barbara Pojnar, pani mgr Marzena Zajdel, pan mgr Łukasz Litwin.

Filip Jurczyk za szczególne osiągnięcia uhonorowany został Medalem Markiewiczowskim.  Filip jest laureatem konkursów kuratoryjnych z matematyki, fizyki, geografii; finalistą religijnej XX Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach (obszar Archidiecezji Przemyskiej); zdobywcą II miejsca w VII Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów; otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” oraz zajął II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Krajoznawczo-Turystycznym. Na koniec roku szkolnego uzyskał średnią ocen 5,8 oraz zachowanie wzorowe.

Liczne sukcesy uczniów i nauczycieli sprawiły, że Szkole Podstawowej w Głowience po raz drugi przyznano Puchar Przechodni Wójta Gminy Miejsce Piastowe oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł.
Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wiecej informacji i zdjęcia na stronie https://www.terazkrosno.pl/wiadomosci/10219-wyroznieni-za-promowanie-gminy-miejsce-piastowe
oraz https://www.miejscepiastowe.pl/asp/pl_start.asptyp=13&sub=0&subsub=0&menu=22&artykul=2293&akcja=artykul