„Królowa Śniegu”

        W dniu 2 grudnia 2019 roku uczniowie klasy I, II, III wraz ze swoimi opiekunami, wyjechali do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, aby obejrzeć spektakl teatralny pt. „Królowa Śniegu”, przygotowany przez Teatr Współczesny w Krakowie na podstawie baśni Andersena.
Nowa, pobudzająca wyobraźnię adaptacja klasycznej opowieści o przygodach Kaja, którego porywa okrutna Królowa Śniegu oraz jego wiernej przyjaciółki Gerdy, wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek i rozbójników, zwierząt przemawiających ludzkim głosem. Ta wzruszająca, ale i zabawna historia o nieustającej walce dobra ze złem,  wierności i poświęceniu, pokazuje dzieciom, jak ogromną wartość ma prawdziwa przyjaźń.
Niezwykle barwna forma przedstawienia oraz bogactwo zaskakujących i nowatorskich rozwiązań scenicznych sprawiło, że spektakl bardzo spodobał się naszym uczniom. Jego głębokie przesłanie i szlachetna wymowa na długo pozostaną w sercach dzieci. Wyjazd do teatru daje również uczniom możliwość rozbudzania ich zainteresowań teatralnych, uczenia się kultury odbioru sztuki i świadomego z nią obcowania, kształtowania nawyków właściwego zachowania się w miejscach publicznych oraz wspólnego integrowania się.

Jolanta Wójcik