Krajoznawcy z Głowienki od 10 lat niepokonani !!!

       Nasi uczniowie w składzie: Filip Jurczyk, Dawid Delimat, Amelia Biały, Lena Buczyńska, Patryk Szajna, Jakub Jurasz, Mateusz Jurczyk, Katarzyna Piękoś, Natalie Niżnik i Aleksander Pyter zdobyli same czołowe miejsca we wszystkich konkursach. Nadmienić należy, że konkurowali ze starszymi od siebie kolegami.

W dniach 26 – 29 września 2018 r. członkowie Szkolnego Koła Turystycznego PTSM ,,Wędrowiec” wraz z opiekunem Mariolą Tys, wzięli udział w XLI Wojewódzkim Zlocie Młodzieży PTSM w Bieszczadach. Wędrując górskimi szlakami uczniowie mieli okazję podziwiać walory krajoznawczo – przyrodnicze Bieszczadów, poznać dziedzictwo historyczne tych terenów, pogłębić wiedzę o tematykę regionalną i ekologiczną, nawiązać współpracę i zawiązać przyjaźnie pomiędzy kołami turystycznymi oraz kształtować postawy i nawyki do uprawiania turystyki kwalifikowanej, aktywnego wypoczynku po nauce i kultury wycieczkowania. Udział w konkursach organizowanych podczas zakończenia Zlotu dały możliwość sprawdzenia wiedzy i umiejętności krajoznawczo – turystycznych i ekologicznych. Organizowane imprezy krajoznawczo turystyczne są pomocne dla szkoły w realizacji edukacji regionalnej, pro zdrowotnej i ekologicznej.

na czołówkę Zlot

 galeria zdjęć

Pierwszy dzień rajdu to zwiedzanie pokazowej zagrody żubrów w Mucznem oraz wędrówka górska na Bukowe Berdo z zejściem do Pszczelin. Drugi dzień zlotu to przejście 13 – kilometrową ścieżką historyczno – przyrodniczą ,,Trzy Kultury”, na której nasi młodzi turyści mogli odwiedzić m.in. kirkut, ruiny synagogi, starą szkołę żydowską, cerkwisko i cmentarz greckokatolicki, stare bojkowskie chyże, neogotycki kościół, miejsce gdzie kręcono zdjęcia do filmu ,,Pan Wołodyjowski” oraz kilka punktów widokowych z tablicami informującymi o bieszczadzkiej florze i faunie. Jeden z naszych uczniów – Filip Jurczyk dodatkowo w tym dniu zdobył Trohaniec (939 m n.p.m.) – najwyższy szczyt najdalej na północ wysuniętego pasma Bieszczadów – Otrytu. Piękna jesienna pogoda nam dopisała, a wspaniałe widoki z Bukowego Berda wynagrodziły trud wędrówki. Bazą noclegową było Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lutowiskach. W trzecim dniu wszystkie grupy zlotowe spotkały się w schronisku ,,Bieszczadnik” w Lesku. W godzinach popołudniowych odbyły się konkursy, a w godzinach wieczornych wszyscy uczestnicy zlotu udali się do leskiego Domu Kultury, aby uczestniczyć w przesłuchaniach Wojewódzkiej Giełdy Piosenki Turystycznej oraz w multimedialnym konkursie krajoznawczym – „Moja mała Ojczyzna”.
W sobotę w Domu Kultury odbyło się podsumowanie i zakończenie zlotu, podczas którego ogłoszone zostały wyniki konkursów, laureaci otrzymali dyplomy i nagrody. W XLI Zlocie Młodzieży PTSM w Lesku wzięło udział 172 uczestników, reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazjalne województwa podkarpackiego.

 

Sukcesy członków Szkolnego Koła PTSM ,, Wędrowiec” w kategorii klas IV – VI:

Indywidualny Wojewódzki Konkurs Krajoznawczo Turystyczny: I miejsce – Jakub Jurasz, II miejsce – Mateusz Jurczyk

Drużynowy Wojewódzki Konkurs Krajoznawczo Turystyczny: I miejsce – Jakub Jurasz, Mateusz Jurczyk, Katarzyna Piękoś

Wojewódzki Konkurs Ekologiczny: II miejsce – Aleksander Pyter

Wojewódzki Konkurs wiedzy o PTSM i SSM: I miejsce – Natalie Niżnik

Wojewódzki Konkurs Multimedialny ,,Moja mała Ojczyzna”: I miejsce – Jakub Jurasz

Sukcesy członków Szkolnego Koła PTSM ,, Wędrowiec” w kategorii klas VII – VIII i III Gimnazjum:

Indywidualny Wojewódzki Konkurs Krajoznawczo Turystyczny: I miejsce – Filip Jurczyk, III miejsce – Dawid Delimat

Drużynowy Wojewódzki Konkurs Krajoznawczo Turystyczny: I miejsce – Filip Jurczyk, Dawid Delimat, Amelia Biały

Wojewódzki Konkurs Ekologiczny: III miejsce – Lena Buczyńska

Wojewódzki Konkurs wiedzy o PTSM i SSM: III miejsce – Patryk Szajna

Wojewódzki Konkurs Multimedialny ,,Moja mała Ojczyzna”: III miejsce – Dawid Delimat

Gratulacje dla tej wspaniałej grupy młodych krajoznawców!

Uczniów do konkursów przygotowała Mariola Tys