Gminny Konkurs Ortograficzno – Przyrodniczy

        25 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Benedykta Wierdaka w Głowience odbył się Gminny Konkurs Ortograficzno – Przyrodniczy, zorganizowany przez panie: Dorotę Hejnar, Małgorzatę Walczyk i Marzenę Zajdel. Wzięło w nim udział 16 uczniów, reprezentantów 4 szkół podstawowych z Gminy Miejsce Piastowe, wyłonionych w eliminacjach szkolnych.
Etap gminny rozpoczął pan dyrektor SP w Głowience, Krzysztof Roman, który serdecznie powitał przybyłych uczestników i opiekunów oraz życzył wszystkim powodzenia. Konkurs prowadziły panie: Małgorzata Walczyk i Dorota Hejnar.
Uczniowie rywalizowali ze sobą w sześciu konkurencjach, tj. musieli wymyślić pięć rozbudowanych zdań, zawierających przynajmniej trzy nazwy geograficzne, poprawnie napisać dyktando, uzupełnić tabelkę „państwa – miasta”, ułożyć jak najwięcej nazw z wylosowanymi literami, uporządkować wyrazy w kolejności alfabetycznej oraz rozwiązać krzyżówkę przyrodniczą. Zadania były więc ciekawe i urozmaicone, a rywalizacja emocjonująca, na bardzo wysokim poziomie.
Komisja konkursowa, w skład której wchodziły panie: Iwona Topolska i Marzena Zajdel, na bieżąco oceniała zmagania uczniów, a po ostatniej konkurencji wyłoniła laureatów.
Najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej z Zalesia, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Głowienki, III miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Miejsca Piastowego, a IV – Szkole Podstawowej z Łężan.
Ponadto należy podkreślić, że różnice punktowe w ostatecznej klasyfikacji były niewielkie. Każdy uczeń zaprezentował wysoki poziom i dobre przygotowanie.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, które posłużą do dalszego odkrywania świata.
Organizatorzy zatroszczyli się również o poczęstunek dla uczestników i opiekunów, który sponsorowali: Anna i Krzysztof Buczek – właściciele cukierni.

Organizatorzy

DSC08425

galeria zdjęć