Gminne Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Nożnej

II miejsce naszych dziewcząt w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Mini Piłce Nożnej

         W dniu 13 marca 2018 r. w hali sportowej naszej szkoły odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Nożnej dziewcząt. Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe Gminy Miejsce Piastowe: Wrocanka, Rogi, Targowiska, Głowienka oraz dwie drużyny z Miejsca Piastowego.
Mecze zostały rozegrane w dwóch grupach. O kolejności zajętych miejsc decydowały bezpośrednie pojedynki pomiędzy drużynami. Z każdej grupy dalej przechodziły dwa zespoły, które walczyły ze sobą w półfinale. Nasza drużyna, po zajęciu drugiego miejsca w grupie, walczyła  o awans do gry w finale z reprezentantkami ze szkoły z Wrocanki. Po wygranym pojedynku nasze dziewczęta zagrały w finale o pierwsze miejsce z drużyną z Targowisk. Niestety, mimo świetnej gry i ogromnego zaangażowania,  w ostatnich sekundach meczu, po kontrowersyjnej bramce, ostatecznie ukończyły zawody na  drugim miejscu.

PN

galeria zdjęć

Jest to duży sukces naszej drużyny, ponieważ reprezentowały ją dziewczynki z klasy czwartej i piątej, a w pozostałych zespołach występowały głównie dziewczęta z klas szóstych. Zawody zorganizowała Mariola Tys, która również przygotowała uczestniczki z naszej szkoły do rozgrywek. 
Półfinał: Wrocanka- Głowienka 0:1 (0:0), Targowiska- Rogi 3:2 (1:1)
Finał: Targowiska- Głowienka 1:0 (0:0)