„Narodowe Czytanie 2017” w naszej szkole

Akcja „Narodowe Czytanie” po raz pierwszy została zorganizowana przez Prezydenta RP w 2012 r. Jej ideą jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na piękno polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Tegoroczną lekturą jest „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. To utwór o niepowtarzalnym nastroju, z wyjątkowymi bohaterami i bogactwem odniesień do losów Rzeczypospolitej.

15 września z inicjatywy pani Justyny Prajsner – pracownicy Biblioteki Publicznej w Głowience uczniowie klasy VI i VII pod opieką pani Doroty Hejnar włączyli się w akcję „Narodowego Czytania 2017”. Spotkanie odbyło się w szkole, w pięknie udekorowanej sali. Pani Justyna powitała wszystkich zgromadzonych i odczytała list Prezydenta RP. Następnie pani Dorota ciekawie opowiedziała zebranym o genezie utworu, a potem już wszyscy słuchali pięknego czytania fragmentów narodowego dramatu.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowy stempel nadesłany do biblioteki z Kancelarii Prezydenta RP. „Wesele” S. Wyspiańskiego to trudny utwór, ale uczniowie doskonale sobie poradzili. Obiecali również, że w przyszłym roku także wezmą udział w tej akcji.

Narodowe-czytanie-2017 baner

High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT